Dogs magazin

Přejít na: Obsah | Postranní boxy | Hlavní menu | Patička

Jak často střídat značky granulí

Jana Semotámová2. 8. 2013
Rozmanitost je součást života, to všichni víme, vždyť kdo by chtěl jíst pořád to samé? Vy určitě ne, a co váš pes?

 

Střídání granulí zaručí, že se mu granule nepřejí a zároveň pomůže zabránit vzniku alergií. Alergie totiž vznikají až po delší době – pokud má pes sklony k alergii na kuřecí maso, musí jíst kuřecí granule dlouhodobě, pokud je budete střídat s jehněčími či jinými, alergie nepropukne. Prostě je třeba krmit co nejpestřeji – na trhu jsou granule kuřecí, krůtí, jehněčí, hovězí, s králíkem, lososem, bizonem a bůhví čím ještě, mluvíme-li o mase. Z ostatních složek můžeme střídat brambory, rýži, oves, různé druhy zeleniny a ovoce. Většina značek nabízí různé příchutě, nemusíte tedy ani měnit značku, tedy ne pokaždé, protože kvalitních výrobků od různých výrobců je na našem trhu dostatek. Granule je dobré měnit minimálně jednou za tři měsíce, ideální je kupovat pokaždé jiné. Časem si najdete oblíbené příchutě, které budete kupovat častěji. Je dobré přecházet na nové granule postupně, míchejte je se starými aspoň prvních pár dní.

diskuze 7
< zpět na "Strava"
Komentáře
  • Radek 28. 5. 2013 2 Pejskař: Tak předávkování granulemi to je naprostý nesmysl, nezlobte se ale to se snažíte lidi tahat za nos ;) Jinak brambory, jsou 1) nejdražší doplňková surovina 2) bramborový škorb v granulích je nejlépe přijímaná a zpracovatelná složka z těch druhořadých surovin (obiloviny, kukuřice, řýže) 3) bohatým zdrojem sacharidů - energie 4) brambory nejsou zdrojem alergií ani potravinové intolerance Aktuální trend krmiv bez obilovin znamenal že výrobci automaticky sáhli po bramborách. Bohužel krmiva, které obsahují brambory Vás budou stát o něco více. něž běžné krmiva, kvalitou však budou na špici
  • k těm bramborám 10. 2. 2013 V poslední době stále častěji skloňovanou surovinou ve výživě psů jsou brambory. Mnozí z vás mají zažité, že brambory pes špatně tráví a lidově řečeno je „nevyužije“. To se týká brambor doma vařených. Nutriční odborníci se shodují, že brambory zpracované technologií šetrného vaření v přesycené páře jsou nejšetrnějším zdrojem škrobů pro masožravé šelmy (co se týče škrobů v krmivu obecně, za optimální orientační hladinu se považuje rozmezí 30-50%, směrem dolů je pohyb hodnot vítaný, směrem nahoru již ne. Při tomto technologickém kroku dochází k otevření škrobových zrn a želatinizaci škrobu, který se stává vysoce biologicky dostupným se stravitelností pro psa prakticky 100%. Želatinizace škrobů probíhá i v obilovinách, pokud jsou v receptuře obsaženy. Ovšem bramborový škrob nejméně ze všech škrobů rozkolísává hladinu krevního cukru a je tak nejvhodnějším zdrojem škrobů pro psy a kočky. Má rovněž hypoalergenní vlastnosti ještě výraznější než rýže. http://www.baf.prodejce.cz/obsah/o%20spravnem%20krmeni%20psa.htm
  • Katka 18. 1. 2013 Pes brambory nesmí a našemu pejskovi měníme granule po 3-4 měsících ,ale tak že jen jinou příchuť.Nedostává nic jiného než pamlsky(pro psi ne žádnou šunku nebo tak ) a granule a je zdráv,má hezkou srst i zdravé zuby.
  • pejskař 11. 9. 2012 Tak tenhle článek je podle mě totálně postavený na hlavu! 1) Brambory jsou pro psy absolutně nevhodné a závadné 2) střídání granulí pro psa není zrovna ideální a taky po čase se Vám na všechny granule může vyprdnout úplně (znám takový případ - teď pes chce akorát samé nezdravé věci typu párky a sem tam konzervu) nehledě na to, že se granule liší složením a podílem vitamínů a živin - můžete tak psa lehce mícháním předávkovat a leda tak mu ublížit a způsobit zažívací komplikace Tento článek musel psát někdo kdo o psech a jejich zažívání očividně nic neví. To je stejné jako by někdo tvrdil, že psa máte cpát vysokoprocentní čokoládou.
  • Petra 11. 9. 2012 To se mi zdá jako nesmysl, pokud psovi granule vyhovují a má v nich vše co potřebuje nevidim důvod je měnit. Pes nemá vyvinuté chuťové buňky tak jako člověk, jídlo si vybírá spíše nosem.
  • Zdenka 28. 8. 2012 brambory??? Ja myslela, ze pes brambory nesmi!!!
  • já :D 22. 8. 2012 hmmm,to by mně nenapadlo jim dávat jiné granule...děkuji vám za tip :)
Váš komentář

———
——— ———
———

Náš tip

Psí sporty! Zajímají vás? Chcete si vybrat ten, co vám bude nejlépe vyhovovat?

Čtěte!

———

Anketa

———

Doporučujeme knihu!

V současné době asi není v České republice trenér, který by k pozitivním metodám výcviku měl tolik co říct jako RNDr. František Šusta.Vyhrajte jeho první knihu v naší soutěži!

Soutěžte na http://www.dogsmagazin.cz/dogs/souteze/vyhrajte-novinku-nakladatelstvi-plot-/

 

 

——— ——— ——— ———
Jak vybrat krmivo
{ legend-newsBox }