Dogs magazin

Přejít na: Obsah | Postranní boxy | Hlavní menu | Patička

The World Dog Show 2012 SALZBURG

Iveta Bílková30. 5. 2012
Ve dnech 18. – 20. května se v rakouském Salzburgu v těsné blízkosti ČR konala další Světová výstava psů. Pořadatelem byl Rakouský kynologický klub OKV, přihlášeno bylo 18607 psů různých plemen z 55 zemí světa.

 

Nejpočetnější zastoupení bylo z Německa 2631 psů, následovali pejsci z Itálie 2517, dále zástupci Ruské federace 2286 psů. Češi přihlásili do Salzburgu 1373 svých pejsků. Po jednom zástupci měly Ázerbajdžán, Čína, Island, Kazachstan a Jižní Afrika. V každém dni se posuzovalo  ve 100 kruzích o celkové výměře 40 000m2.

V jednotlivých kruzích se bylo opravdu pořád na co koukat a čeština tady zněla velmi často. V závěrečném programu výstavy byl zvolen nejhezčím psem World Dog Show 2012 švédský saluki “Shiraz California Dreamin”.

V rámci letošní světovky se konalo také FCI mistrovství světa v HTM&Freestyle, kterému tak jako na Crufts kraloval francouzský Thierry Thomas s Ubacem, výborné bylo opět umístění naší Vandy Gregorové na 2. a 3. místě a skvělé 1. místo českého freestyle týmu.

Kromě toho, během třech výstavních dnů v salzburgské Aréně proběhlo I. mistrovství světa v obedience. To v individuálních soutěžích zcela ovládly závodnice z Finska a Ruska, v týmech zvítězilo Finsko před Švédskem a Norskem. Našim se příliš nedařilo, v týmech byli až na 12. místě.

diskuze 0
< zpět na "Plemena"
Komentáře
Článek neobsahuje žádné komentáře.
Váš komentář

——— ———
———
———

Náš tip

Přemýšlíte, že si pořídíte psa a nevíte, jaké plemeno? Poradíme vám!

Čtěte!

———

Anketa

———

Doporučujeme

Vážení chovatelé psů, chcete vědět, jak proměnit roztěkanost v soustředění a stresovaný uzlíček nervů v psa, který je uvolněný a věří si? A to všechno stoprocentně pozitivními metodami? Leslie McDevittová vám poradí, jak na to. S pomocí jejích rad dokážete vycvičit svého psa tak, aby na něj bylo spolehnutí v problematických situacích, ať už ho stimulují nebo stresují, a to i bez vodítka!

Doporučujeme knihu POSLUŠNOST I BEZ VODÍTKA!

——— ——— ——— ———
Reportáže
{ legend-newsBox }