Dogs magazin

Přejít na: Obsah | Postranní boxy | Hlavní menu | Patička

The World Dog Show 2012 SALZBURG

Iveta Bílková30. 5. 2012
Ve dnech 18. – 20. května se v rakouském Salzburgu v těsné blízkosti ČR konala další Světová výstava psů. Pořadatelem byl Rakouský kynologický klub OKV, přihlášeno bylo 18607 psů různých plemen z 55 zemí světa.

 

Nejpočetnější zastoupení bylo z Německa 2631 psů, následovali pejsci z Itálie 2517, dále zástupci Ruské federace 2286 psů. Češi přihlásili do Salzburgu 1373 svých pejsků. Po jednom zástupci měly Ázerbajdžán, Čína, Island, Kazachstan a Jižní Afrika. V každém dni se posuzovalo  ve 100 kruzích o celkové výměře 40 000m2.

V jednotlivých kruzích se bylo opravdu pořád na co koukat a čeština tady zněla velmi často. V závěrečném programu výstavy byl zvolen nejhezčím psem World Dog Show 2012 švédský saluki “Shiraz California Dreamin”.

V rámci letošní světovky se konalo také FCI mistrovství světa v HTM&Freestyle, kterému tak jako na Crufts kraloval francouzský Thierry Thomas s Ubacem, výborné bylo opět umístění naší Vandy Gregorové na 2. a 3. místě a skvělé 1. místo českého freestyle týmu.

Kromě toho, během třech výstavních dnů v salzburgské Aréně proběhlo I. mistrovství světa v obedience. To v individuálních soutěžích zcela ovládly závodnice z Finska a Ruska, v týmech zvítězilo Finsko před Švédskem a Norskem. Našim se příliš nedařilo, v týmech byli až na 12. místě.

diskuze 5
< zpět na "Plemena"
Komentáře Váš komentář

———
——— ———
———

Náš tip

Psí sporty! Zajímají vás? Chcete si vybrat ten, co vám bude nejlépe vyhovovat?

Čtěte!

———

Anketa

———

Doporučujeme!

 

 

——— ——— ——— ———
Reportáže
{ legend-newsBox }