Dogs magazin

Přejít na: Obsah | Postranní boxy | Hlavní menu | Patička

Kterého psa k dětem

Bára Lukášová1. 5. 2012
Vybrat pejska k dětem je vždycky ošemetné. Názory na to, kterého si vybrat se různí a od každého uslyšíte něco jiného. Nedá se tedy tvrdit, že je nějaký pes „nejlepší“.

 

Můžete si přečíst desítky pozitivních zážitků s tím nebo oním plemenem a ve finále zjistit, že takový pejsek není vůbec pro vás a vaše ratolesti vhodný. Je to dáno tím, že ačkoliv známe obecnou charakteristiku plemene, musíme si uvědomit, že stejně jako je tomu u i člověka, každý pes je individualitou. Proto je dobré se vyptávat a zjistit co nejvíce informací. Ptejte se chovatele na cokoliv, co vás napadne: jak se štěně chová v kolektivu, jestli má zkušenosti s dětmi a chtějte vidět jeho rodiče. To vše vám může hodně napovědět o charakteru psa. Předtím než si psa pořídíte, dobře si rozmyslete, zda na to budete stačit. Péče o dítě je náročná a péče o psa taky. Budete zvládat kočírovat prcka, aby se k psovi choval hezky a zároveň zvládat řádnou výchovu psa? Pokud je odpověď ano, směle do toho, tady je pár tipů. Nelekejte se, že mezi nimi nenajdete labradora, bišonka a dokonce ani starého známého zlatého retrívra, kterého v posledních letech snad už nevídáme jinak, než s dítětem zavěšeným kolem krku. Tato plemena jsou svým vztahem k dětem pověstná a tak zkusme dát šanci i jiným pejskům, které bychom na první pohled netipovali na milovníky dětí, ale přesto jimi mohou být. Pamatuje si hlavně, že povaha psa je důležitá, ale ve finále je to hlavně o tom, jak vychováte nejen psa, ale i dítě.

 

 

NĚMECKÝ BOXER

Boxer je známý pro svou klidnou a vyrovnanou povahu. Je to sebevědomý pes, který potřebuje správnou výchovu, jinak se můžou projevit jeho divoké kořeny. Jedině vychovaný pes může žít v rodině s dětmi. Je to vysoce oddaný pes, který pro své lidské společníky udělá první poslední a bude vám i vašim dětem skvělým obranářem. Jako jeden z mála služebních plemen je doporučován i do rodin s dětmi. Boxer miluje hru a mnohými majiteli je považován za klauna, který vás dokáže vždycky rozveselit. Boxer je nedůvěřivý k cizím lidem, ale jakmile si ho jednou získáte, už se ho nezbavíte. Je to nádherný pes, má silnou atletickou postavu a elegantní držení těla. Charakteristický je jeho obličej, který je sice mnohdy terčem vtipů, ale ve finále působí nanejvýš roztomile. Připravte se na to, že dítko bude po hře s boxerem oslintané od hlavy až po paty.

 

BEAGLE

Boom bíglů, který v poslední době zažíváme má své opodstatnění. Bígl je společenský pes, který miluje přítomnost lidí. Co se týče dětí, bígl nemá sklony k agresivitě. Je to velmi, velmi živý pes a ideální partner do hry. Ta se ale občas v přítomnosti dětí může zvrhnout v pravou divočinu a proto je vždy nutné oba hlídat, aby si vzájemně neublížili. Bígl dokáže být poslušný, ale i při tom nejlepším výcviku se občas stane, že zavětří stopu a pak už se jen můžete spoléhat, že je vaše vodítko dost pevné. Bígl je opravdu náročným psem, co se týče aktivit – potřebuje pohyb a pokud si myslíte že pár krátkých vyvenčení denně mu bude stačit, velmi se mýlíte.

 

 

MALTÉZSKÝ PSÍK

Roztomilost sama. Malý chlupáč barvy čerstvě napadlého sněhu je dobrým výběrem když pořizujete pejska do bytu. Je velmi empatický a snadno se dokáže „naladit“ na vaši vlnu. Je spíše klidné povahy, což je při soužití s dětmi velkým plusem. Je to inteligentní a citlivý pes, který ve svém okolí potřebuje pozitivní podněty. Tím mu může být i hraní s vašimi ratolestmi, které si dokáže pořádně užít.

 

BERNSKÝ SALAŠNICKÝ PES

Chundelatý krasavec ze Švýcarska rozhodně nemá chladnou povahu. Je to milý a vřelý společník, který za svými páníky půjde kamkoliv. A to doslova - salašnický pes je schopný chodit celý den za vámi jako váš vlastní „ocásek“, což jen dokazuje jeho oddanost. Má jemnou a citlivou povahu a svou rodinu zahrne láskou. V případě potřeby ale nezaváhá ani v její obraně. Jeho nádherná tříbarevná srst přímo vyzívá děti k pohlazení. Je to milovník dlouhých procházek, který vás na procházce s dětmi bude rád doprovázet. Při výchově tohoto většího psa se rozhodně nevyplácí být hrubý, pak by se z něj totiž mohl stát bojácný pes, jehož důvěru si už nikdy nezískáte.

 

 

ČÍNSKÝ NAHÁČ

Pes připomínající vysloužilého rockera z Aerosmith je často zatracován právě díky svému vzhledu. Pořád se ještě najdou tací, kteří nejsou schopni ocenit originální vzhled naháče, natož pak jeho milou povahu. Čínský naháč má velkou potřebu kontaktu s lidmi -  je to zkrátka mazel. Rád si hraje s dětmi, ale díky jeho malému vzrůstu musíte dávat pozor, aby mu dítě nechtěně neublížilo. Navíc se často hovoří o tom, že tito psi vyhovují i některým alergikům. Není ale pravda, že všem a že na naháče nemůžete být alergičtí, jak se někdy můžete dočíst.

diskuze 10
< zpět na "Plemena"
Komentáře
  • Elis 11. 1. 2015 Já si myslím že pro děti je dobrý i jack Russel teriér i když zatím psa nemám kamaradka ma Jacka russela teriéra a neněmu za si ho vynachvalit a já po něm velmi velmi Toužim jsou tak roztomili :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) Jack Russel teriér je prostě bozi
  • karolina cmil 22. 12. 2014 ja myslim že i jack russel terier je vhodny kazdy ma jiny nazor
  • hana 28. 10. 2014 roskošný
  • Evík 19. 8. 2014 Já měla v životě 3 psi.Německého ovčáka-fenku,Labradora-psa a Šarpeje-fenku.Šarpejka a Labrador by neublížili ani mouše.Z mého hlediska takový ňoumové ,s kterýma můžete dělat absolutně vše.Až na to,že Šarpejové obecně se hodně blbě cvičí,takže se jim nechce poslouchat.Pro mě pan Velký pes a nejlepší a nejvěrnější přítel člověka je NO.Nikdy na ni nezapomenu.Měla jsem k ní nejhlubší vztah a jeste po 3 letech se nemůžu smířit s tím,že už nežije..Mé obě děti hlídala v kočárku a aniz bych ji neco rekla,nehla se od nich na krok
  • natýsek 19. 6. 2014 chtěla bych jen jednoho čínského naháče je to ňuník♥♥♥♥♥♥♥
  • eva 30. 11. 2013 ja bych řekla francousky buldoček
  • Danča 30. 10. 2013 Já myslím že Bígl protože není ani příliš velký ani příliš malý ale musí mít přísný výcvik naše rodina má už druhého bígla
  • Anet 14. 8. 2013 Ja osobne odporučujem k deťom Labraodra :) Mierumilovný kľudný psík na maznanie :)
  • nat 11. 8. 2013 A co Tosa Inu?mi máme tři Tosy k dělem a nic děti jsou zpokojené a vždy se s němi rády mazlí!Ale ovšem by to mohl vvýt každý pes ale musi byt opravdu dobře vychovaný
  • Kristy 19. 4. 2013 Já osobně můžu k dětem doporučit Anglického kokršpaněla :) Není vůbec pravda, že je to agresivní rasa, samozřejmě i takové přípdy se najdou, ale já osobně žádného takového neznám :) Našeho Montíka jsme si domů přivedli, když mi bylo pět. Rodiče mi vysvětlili, že ho nemůžu tahat, protože to by pejska bolelo a mi si udržovali kamarádský a pohodový vztah, nikdy by nikomu neublížil , když mi bylo asi deset, tak jsem se o něj začala starat ne jenom jako kámoška, ale jako panička a on to dokonale pochopil, za což si ho velmi vážím. Teď je Montíkovi osm a mě třináct, stal se mým psem a já jsem jeho hlavní panička i kamarádka na hraní :) Anglický kokršpaněl je dokonale přispůsobyví, tolerantní a hodný pes !! :)
Váš komentář

———
——— ———
———

Náš tip

Psí sporty! Zajímají vás? Chcete si vybrat ten, co vám bude nejlépe vyhovovat?

Čtěte!

———

Anketa

———

Doporučujeme knihu!

V současné době asi není v České republice trenér, který by k pozitivním metodám výcviku měl tolik co říct jako RNDr. František Šusta.Vyhrajte jeho první knihu v naší soutěži!

Soutěžte na http://www.dogsmagazin.cz/dogs/souteze/vyhrajte-novinku-nakladatelstvi-plot-/

 

 

——— ——— ——— ———
Kterého psa
{ legend-newsBox }