Dogs magazin

Přejít na: Obsah | Postranní boxy | Hlavní menu | Patička

Nedělejte si iluze

Jana Kliková22. 6. 2012
Pro psy je celý svět jedna velká restaurace – pokud by mohli, sežrali by, co by našli, stejně jako jejich předchůdci.

 

 

V přírodě je žrádlo pro zvířata tou nejsilnější motivací a naší výchovou a péčí jsou jejich instinkty pouze potlačeny. Je pro ně přirozené žrát výkaly býložravců jako jsou koně, skot, ovce – vždyť mrva obsahuje mnoho částečně nestrávených živin a psi se řídí heslem „zbytečně neplýtvat“. Naše reakce na toto chování je pro ně nepochopitelná. Proč se páníček zlobí, chce snad tuhle ňamku pro sebe? Nebude lepší utéct s ní za roh, kam páníček nevidí a v klidu ji spořádat?

Doma jsou psi krmeni pravidelně, přesto mají pořád potřebu si jídelníček zpestřovat, ať už tím, že něco „vyloudí“, najdou či ukradnou.  A jejich páníčkové jim to usnadňují – buď neodolají žadonícím psím očím, nebo ponechají jídlo bez dozoru na lehce přístupném místě. I když, většina psů krade jídlo spíše z nudy, hledají rozptýlení a to zejména, když jsou ponecháni delší dobu o samotě. Jejich super vyvinutý čich je vybízí k prozkoumání okolí. Prověří podlahu kuchyně, stůl, koš na odpadky. Hodí se jim všechno – sušenky, sendviče, staré rohlíky, zbytky na talíři… Specialisté v této činnosti jsou hlavně žraví beaglové, jezevčíci a labradoři.

A co? Jaké máte zkušenosti? Také váš pes něco ukradl? Napište nám!

diskuze 2
< zpět na "Magazín"
Komentáře
  • dominika 7. 8. 2012 přesně
  • Pavla 23. 6. 2012 Je pravda, že realita je úplně jiná než chytré knížky o jídle.
Váš komentář

——— ———
———
———

Náš tip

Přemýšlíte, že si pořídíte psa a nevíte, jaké plemeno? Poradíme vám!

Čtěte!

———

Anketa

———

Doporučujeme

Vážení chovatelé psů, chcete vědět, jak proměnit roztěkanost v soustředění a stresovaný uzlíček nervů v psa, který je uvolněný a věří si? A to všechno stoprocentně pozitivními metodami? Leslie McDevittová vám poradí, jak na to. S pomocí jejích rad dokážete vycvičit svého psa tak, aby na něj bylo spolehnutí v problematických situacích, ať už ho stimulují nebo stresují, a to i bez vodítka!

Doporučujeme knihu POSLUŠNOST I BEZ VODÍTKA!

——— ——— ——— ———
Novinky
{ legend-newsBox }