Dogs magazin

Přejít na: Obsah | Postranní boxy | Hlavní menu | Patička

Nedělejte si iluze

Jana Kliková22. 6. 2012
Pro psy je celý svět jedna velká restaurace – pokud by mohli, sežrali by, co by našli, stejně jako jejich předchůdci.

 

 

V přírodě je žrádlo pro zvířata tou nejsilnější motivací a naší výchovou a péčí jsou jejich instinkty pouze potlačeny. Je pro ně přirozené žrát výkaly býložravců jako jsou koně, skot, ovce – vždyť mrva obsahuje mnoho částečně nestrávených živin a psi se řídí heslem „zbytečně neplýtvat“. Naše reakce na toto chování je pro ně nepochopitelná. Proč se páníček zlobí, chce snad tuhle ňamku pro sebe? Nebude lepší utéct s ní za roh, kam páníček nevidí a v klidu ji spořádat?

Doma jsou psi krmeni pravidelně, přesto mají pořád potřebu si jídelníček zpestřovat, ať už tím, že něco „vyloudí“, najdou či ukradnou.  A jejich páníčkové jim to usnadňují – buď neodolají žadonícím psím očím, nebo ponechají jídlo bez dozoru na lehce přístupném místě. I když, většina psů krade jídlo spíše z nudy, hledají rozptýlení a to zejména, když jsou ponecháni delší dobu o samotě. Jejich super vyvinutý čich je vybízí k prozkoumání okolí. Prověří podlahu kuchyně, stůl, koš na odpadky. Hodí se jim všechno – sušenky, sendviče, staré rohlíky, zbytky na talíři… Specialisté v této činnosti jsou hlavně žraví beaglové, jezevčíci a labradoři.

A co? Jaké máte zkušenosti? Také váš pes něco ukradl? Napište nám!

diskuze 3
< zpět na "Magazín"

———
——— ———
———

Náš tip

Psí sporty! Zajímají vás? Chcete si vybrat ten, co vám bude nejlépe vyhovovat?

Čtěte!

———

Anketa

———

Doporučujeme knihu!

V současné době asi není v České republice trenér, který by k pozitivním metodám výcviku měl tolik co říct jako RNDr. František Šusta.Vyhrajte jeho první knihu v naší soutěži!

Soutěžte na http://www.dogsmagazin.cz/dogs/souteze/vyhrajte-novinku-nakladatelstvi-plot-/

 

 

——— ——— ——— ———
Novinky
{ legend-newsBox }